НАЙБІЛЬШИЙ
ВЛАСНИЙ СКЛАД
НАВЧАЛЬНОГО
ОБЛАДНАННЯ
В УКРАЇНІ
 • Циліндри свинцеві зі стругом
  Циліндри свинцеві зі стругом

  Циліндри свинцеві зі стругом

  Артикул: Ф78
  У наявності


  534,00 грн

  Використовуються в кабінеті фізики загальноосвітнього навчального закладу під час вивчення курсу молекулярної фізики і термодинаміки. Прилад призначений для демонстрації молекулярного зчеплення, що виникає під час здавлення двох свинцевих циліндрів дотичними чистими поверхнями.

  Склад

  Прилад складається з двох однакових циліндрів діаметром 20 мм і завдовжки близько 60 мм. Кожен циліндр має сталеву частину з гачком для підвішування вантажу і свинцеву частину, завдовжки 20-25 мм. У комплект приладу входить спеціальний ніж (струг) для зачистки торців свинцевих циліндрів.

  Рекомендації щодо експлуатації прилада

  Перед демонстрацією досліду ретельно зачистити стругом свинцеві поверхні циліндрів. Зачистку здійснити без зайвих зусиль так, щоб торці мали рівну поверхню. Потім від руки (за допомогою струбцини) сильно притиснути циліндри один до одного зачищеними поверхнями, і, для кращого зчеплення, небагато обернути один циліндр відносно іншого довкола їх подовжньої осі.Зчеплені циліндри підвісити за гачок до горизонтального стрижня штатива і поступово навантажувати вантажем (важки з механіки). При хорошій підготовці поверхонь циліндри витримують навантаження не менше 40 Н.

  Ф78